Používání kokosového oleje Kokosík není věkově omezeno. Jeho kvalita a čistota jej však předurčuje k péči o pokožku těch nejmenších.

Kůže v novorozeneckém a kojeneckém věku je výrazně odlišná od kůže dospělého člověka. Je tenčí a vlivem nezralosti většiny jejích struktur je vnímavější k zevním iritanciím a infekcím. Proto je potřeba věnovat jí speciální péči.Péče o pokožku miminka začíná již při koupeli. Jedná se nejen o očistu celého těla, ale pro většinu dětí je koupání také příjemnou zábavou. Dnešními odborníky je koupel doporučována jednou za dva až tři dny a je potřeba u ní dodržet určitá pravidla. Vyšší obsah chloru ve vodě, časté používání mýdel a dlouhý kontakt s vodou pokožku odmašťují. Proto je vhodné do koupele přidat zvláčňující přísadu, jako je např. kokosový olej Kokosík.

Vlivem delšího kontaktu povrchových kožních buněk s vodou při koupání dochází k jejich nabobtnání, následné ztrátě vody a vysušení kůže. Ošetření pokožky pár minut po koupeli kokosovým olejem Kokosík vytvoří na povrchu kůže film, který odpařování vody zabrání.

Častým problémem v kojeneckém věku je dětská seboroická dermatitida. Dochází k tvorbě bílých či žlutých šupinek ve vláscích a v obočí. Při mírné formě seborey je možno do vlásků vetřít kokosový olej Kokosík a při koupeli pak uvolněné šupinky opatrně vyčesat.

Pravidelným používáním kokosového oleje Kokosík při přebalování můžeme předejít vzniku opruzenin.

Kokosový olej Kokosík je pro svou konzistenci a příjemnou vůni často využíván při jemné masáži kojenců a batolat.

About Pavla Mičulková